Historie příspěvků

Dotaz měsíce k šablonám – březen 2024

Od května 2022 Odbor administrace zjednodušených projektů ve spolupráci s konzultační linkou pro šablony OP vybírá jeden z nejčastějších dotazů žadatelů a příjemců zjednodušených projektů za uplynulý měsíc a zveřejňuje odpověď na webových stránkách OP JAK.

Kterého chatbota používat?

Chatbotů neboli AI asistentů stále přibývá, jen si vybrat. Mezi nejznámější patří ChatGPT od Open AI, Copilot od Microsoftu a Gemini od Google (původně Bard). Já jsem se rozhodla využívat všechny tři v neplacené verzi.

Přečíst více »

Zážitková pedagogika do škol: Proč a jak?

Zážitková pedagogika má velký potenciál pro zkvalitnění vzdělávání žáků a pro podnícení jejich vnitřní motivace k učení. Můžeme si ji představit jako dveře otevírající se k hlubšímu a trvalejšímu učení, protože informace získané prožitkem si žáci lépe zapamatují a snáze je chápou. A nejen žáci….

WEBINÁŘ MODERNÍ UČITEL

Rádi bychom Vás a Vaše pedagogy pozvali na sérii WEBINÁŘŮ MODERNÍ UČITEL (práce s PC, grafika, umělá inteligence aj.), dotkneme se také témat zmíněných na webináři, který proběhl 6.2.2024.

Přečíst více »

Jak pracovat se slabšími žáky?

Čím dál častěji se v mediích objevují zprávy o slabších žácích. Podle mezinárodního průzkumu PISA vyšlo najevo, že v Česku panuje v rámci zemí OECD nejsilnější vazba mezi socioekonomickým zázemím rodiny a vzdělávacími výsledky. Kdo tito žáci jsou a jak s nimi pracovat?

Dotaz měsíce k šablonám – leden 2024

Přečíst více »

Jak na hodnocení ve školách?

ITveSkole.cz podporuje učitele i žáky po celé ČR. Na každém projektovém dni či školení vidí naši lektoři každodenní usilovnou práci pedagogů a dřinu. Často také probíhá diskuse na téma „hodnocení ve školách“.

PF 2024

Děkujeme Vám za projevenou důvěru v uplynulém roce a do nového roku 2024 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů.
Současně se těšíme na další společnou spolupráci.

Dotaz měsíce k šablonám – prosinec 2023

AI a filosofické otázky

Souběžně s nástupem AI (umělé inteligence) do našich, životů vyvstávají i filosofické otázky, zda inteligentní chování vyžaduje existenci mysli nebo ho lze utvořit výpočetními metodami.

Dotaz měsíce k šablonám – listopad 2023

Implementace reformy 3.2.2 NPO

Projekty NPO pro školy s nadprůměrným zastoupením sociálně znevýhodněných žáků, díky kterým můžete realizovat aktivity jako např. vzdělávací exkurze, projektové dny, DVPP a jiné, jsou v plném proudu.

Etický kodex učitele

Věděli jste, že Česká republika má svůj etický kodex pro učitele?

Etický kodex pro učitele byl v České republice vydaný 8. prosince 2022 na tiskové konferenci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Inovativní vzdělávání

V rámci šablon OP JAK bychom s Vámi rádi sdíleli nově získané poznatky z již schválených zpráv o realizaci.
Častou otázkou, která se k nám dostává je: „Jak vyplňovat evidenci 32 hodin?“

Dotaz měsíce k šablonám – srpen 2023

Léto 2023

Tým ITveSkole.cz přeje všem žákům, rodičům, učitelům a zaměstnancům škol krásné letní prázdniny a dovolené, hodně příjemných letních zážitků, pohody a klidu.

Dotaz měsíce k šablonám – duben 2023

Zimní novinky v Microsoft Forms

Je to již delší dobu, kdy se v Microsoft Forms objevila z pohledu školství zásadní novinka – časované kvízy – o kterých jsem vám psal zde. A proto je vhodné se opět podívat na některé další novinky, které v poslední době do Microsoft Forms přibyly.

PF 2023

K přání příjemného prožití vánočních svátků a mnoha úspěchů v novém roce 2023 připojujeme poděkování za Vaši důvěru a úspěšnou spolupráci.