Inovační návrhy žáků

> Aktivity pro žáky > Inovační návrhy žáků

Popis projektového dne

Design Thinking aneb inovační projekty v rukách žáků

Design Thinking je moderní postup, jak pomoci tvůrcům vcítit se do potřeb uživatelů a tím pro ně navrhnout řešení problému přímo na míru. Že je to trochu moc vědecké? Představte si, že během workshopu žáci navrhnou, jak vylepšit školu, prostředí nebo okolí. Nebo vyučujete přírodovědu a téma ekologie? Žádný problém – navrhneme aplikaci na šetření vody. Nebo necháme žákům volné pole působnosti. Často tak identifikujeme jejich skryté potřeby. Příkladem je třeba žákyně, která se pustila do návrhu aplikace pro zlepšení duševního zdraví, protože jí žádná jiná nevyhovovala. Možnosti jsou velkolepé.

(Vhodné pouze pro 2. stupeň ZŠ).

Rezervace termínu

Dle Vašeho přání Vám rádi poskytneme prostor pro uskutečnění Vaší akce. Zanechte prosím na sebe kontakt, ozveme se Vám zpět a domluvíme se.